پیشرو، فناور، ارزش آفرین

گروه صنعتی آتام

تضمین کیفیت

تضمین کیفیت محصولات

 

 

به منظور تضمین کیفیت محصولات خوراک دام و طیور شرکت آرمین تجارت آیدین مهر، تمامی مراحلی که منجر به تولید یک محصول با کیفیت می گردد را دائما رصد و پایش می کنیم.

اولین مرحله برای تولید یک محصول با کیفیت، تأمین مواد اولیه مرغوب است. واحد بازرگانی شرکت دائما در تلاش است تا با تهیه مواد اولیه مرغوب، کیفیت محصول خوراک دام و طیور مجموعه را تضمین کند.

دومین مرحله، آنالیز مواد اولیه تهیه شده توسط واحد آزمایشگاه و کنترل کیفی مجموعه است. واحد کنترل کیفی با بررسی ظاهر مواد اولیه به خصوص سویا و ذرت از صحت و سلامت ظاهری آن اطمینان پیدا می کند و مجوز ورود مواد اولیه را صادر می نماید. اما این به تنهایی کافی نیست، در مرحله بعد نهاده وارد شده به کارخانه تولید خوراک دام و طیور در آزمایشگاه توسط کارشناس مربوطه مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد تا به لحاظ استانداردهای دامپزشکی مشکلی در آن وجود نداشته باشد.

واحد آزمایشگاه شرکت آرمین تجارت آیدین مهر، مجهز به دستگاه آلات پیشرفته از جمله دستگاه کجدال اتوماتیک است که کمک شایانی برای تسریع در انجام آزمون ها می کند. دستگاه ها دائما کالیبره می شوند تا خطای آن ها به حداقل برسد.

تیم تحقیق و توسعه جیره مجموعه با همکاری اساتید برجسته دامپزشکی و متخصصین تغذیه دام و طیور و کارشناسان کنترل کیفی، به ط.ر دائم در حال مطالعه و تحقیق برای تنظیم جیره مناسب با هر سویه و هر فصل و جغرافیا هستند تا کیفیت محصولات مجموعه را علاوه بر تضمین، ارتقا بخشند.

در خط تولید با استفاده از افراد کارآمد و خبره و با نظارت و هدایت مدیر تولید، مواد اولیه آسیاب و طی مراحلی تبدیل به دان آماده می گردند. در این مرحله با افزودن انواع آنتی بیوتیک های گیاهی، ضد قارچ ها و طی حرارت وارده بر مواد اولیه، اکثر میکروب ها و عوامل بیماری زا از بین می روند.

پس از تولید و در مرحله بارگیری، یکبار دیگر خوراک دام و طیور تولید شده توسط کارشناس کنترل کیفی مورد بررسی قرار می گیرد، تا از کیفیت محصول ارسالی یک بار دیگر اطمینان حاصل شود.

علاوه بر این موارد، شرکت آرمین تجارت توانسته برخی از گواهینامه های بین المللی را اخذ کند که به کاربرد هر کدام به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

 

 

استانداردهای ایزو

در راستای حمایت از حقوق مشتری، ارائه محصول با کیفیت، حفظ محیط زیست و ایجاد محیطی ایمن برای کارکنان، اقدام به اخذ استانداردهای ایزو از مؤسسات معتبر بین‌المللی نموده‌ایم تا گامی دیگر در راستای تحقق  شعار سازمانی مجموعه، ((پیشرو، فناور، ارزش‌آفرین)) برداشته باشیم.

استانداردها و گواهینامه‌های بین المللی دریافت شده عبارتند از:

استاندارد ایزو 9001 (مدیریت کیفیت)، ایزو 10004 (رضایتمندی مشتریان)، ایزو 14001 (حفظ محیط زیست)، ایزو 22000 (ایمنی مواد غذایی)، ایزو 45001 (ایمنی و بهداشت حرفه‌ای) و گواهینامه‌های GMP  و HACCP که هر کدام به تولیدات با کیفیت مبتنی بر رعایت موارد بهداشتی و به دور از هر گونه آلودگی اشاره دارد.

 

گواهینامه HACCP

استاندارد (HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point اصطلاحا تحلیل خطر و کنترل بحران در صنایع غذایی را بیان می کند. در این استاندارد هر خطری که امکان وقوع آن در زنجیره مواد غذایی وجود دارد، باید شناسایی و ارزیابی شود.

گواهینامه GMP

GMP مخفف Good manufacturing Practice به معنای شرایط خوب تولید است و می توان آن را از پایه اساسی HACCP دانست. اجرای صحیح GMP تضمین کننده سلامت محصولات تولید شده است. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم اجرای فرآیندهای GMP ، HACCP و ایزو 22000 ارتباط تنگانگ و نزدیکی با هم دارند که در نهایت منجر به تولید محصول با کیفیت خواهد شد.