پیشرو، فناور، ارزش آفرین

آرمین تجارت آیدین مهر

Armin Tejarat Aydin Mehr

سبد خرید

کنجاله سویا ، نور چشم صنعت طیور

کنجاله سویا ، نور چشم صنعت طیور

کنجاله سویا و تنظیم جیره

کارخانه تولید و فروش دان آماده مرغ و بوقلمون آرمین تجارت آیدین مهر

کنجاله سویا

قطعا کنجاله سویا در تعیین و فرمولاسیون جیره های طیور نقش بسیار مهمی دارد به طوری که در هنگام کمبود کنجاله سویا، فرمولاسیون جیره های طیور غیر ممکن و یا بسیار سخت می شود. با این وجود باید به این نکته مهم توجه کرد که اگر این فرزند صالح صنعت طیور !!! به خوبی فراوری نشود میتواند برای صنعت طیور به شدت مشکل ساز شود!! چرا که کنجاله سویا دارای سموم طبیعی متعددی است که باید از طریق مختلف و فراوری های مختلف حذف شوند.

دان آماده

 

بازدارنده تریپسین یک ماده ضد مغذی است که از تجزیه شدن پروتیین ها در روده باریک ممانعت می کند و چنانچه سویا به خوبی فراروری نشود میتواند به شدت به پانکراس و قابلیت هضم پروتئین ها آسیب بزند.

تست های مختلفی برای اندازه گیری فعالیت بازدارندگی تریپسین سویا وجود دارد که مشهور ترین آنها اندازه گیری اوره آز کنجاله سویا می باشد دامنه قابل قبول اوره آز بین ۵ صدم تا ۱۵ صدم می باشد که مقادیر بالاتر از ۰٫۱۵ به معنای مقادیر بیشتر اوره آز و یا بازدارنده تریپسین است که حاکی از عدم حرارت دهی کافی کنجاله سویا می باشد.

بنابراین ما علاوه بر تعیین سطح پروتئین خام سویا باید یک سری تست های کنترل کیفی دیگر را نیز روی سویا انجام بدهیم تا از مناسب بودن این محصول استراتژیک در تغذیه طیور مطلع شویم.

 

ثبت دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید.

موارد مشابه